Okna So Easy System także w Szpitalu Południowym

Dobiega końca budowa Szpitala Południowego, jednej z najważniejszych i najnowocześniejszych inwestycji użyteczności publicznej w Warszawie. Podczas jego realizacji wykorzystano nowoczesne, systemy okienne firmy So Easy System – So Easy SETH i Hercules oraz system fasadowy Kratos. Dzięki zastosowaniu aluminiowych rozwiązań So Easy System w budynku zapewnione zostały najlepsze parametry techniczne pod względem cieplnym i akustycznym, a jego bryła zyskała efektowną i funkcjonalną elewację.

Rozwiązania SO EASY SYSTEM zostały zastosowane w Szpitalu Południowym .W I etapie, podczas prac konstrukcyjnych z systemów SO EASY wykonanych zostało 1100m2 okien. W II-powstała licząca 4120m2 efektowna fasada z wpinanymi oknami.

Zastosowane podczas realizacji technologie cechują się bardzo dobrymi parametrami funkcjonalnymi i technicznymi, plasującymi je w segmencie rozwiązań energooszczędnych. Współczynnik przenikania ciepła w systemach SO EASY wynosi mniej niż 0,9W/(m2K). Okna mają również najniższe parametry przepuszczalności powietrza w klasie 4 oraz zapewniają wodoszczelność na poziomie do 2250 Pa. Dzięki temu powstały budynek będzie zapewniał swoim użytkownikom oszczędność energii oraz, niezmiernie ważne, ciepło i ciszę. Dzięki zastosowaniu niezwykle smukłych (szerokość ramy 83mm) profili albuminowych o zminimalizowanej szerokości, pomieszczenia budynku będą też lepiej doświetlone światłem dziennym.

Fasady wykonane zostały w systemie Kratos. Atutem tego rozwiązania, poza parametrami izolacyjność termicznej, jest swoboda kształtowania powierzchni elewacji i w pełni zintegrowane wygodne stosowanie wpinanych w fasadę okien i drzwi. Rozwiązania systemu Kratos cechują się wysoką odpornością na wiatr (2400Pa) oraz izolacyjnością termiczną U, na poziomie 1,3. Parametry systemu potwierdzone są certyfikatem CWCT.

Nasze okna spełniają wszystkie, najbardziej rygorystyczne wymogi prawa budowlanego– mówi Tomasz Weśniuk, Prezes firmy So Easy System. To rozwiązania niskoenergetyczne, trwałe i niezwykle odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Łatwa konserwacja i utrzymanie ich czystości, przez fakt, że w naszych systemach nie stosujemy uszczelki centralnej, jest szczególnie ważna w inwestycjach, które ze swojej natury muszą spełnić również szereg rygorystycznych warunków – dodaje Pan Tomasz.

Bardzo dobre parametry techniczne systemów SO EASY, w tym w szczególności w zakresie przenikalności cieplnej, zostały potwierdzone przez Europejski Urząd Patentowy, który przyznał produktom firmy SO Easy System ochronę patentu europejskiego.

Więcej informacji na: www.soeasysystem.com