WARSTWOWY MONTAŻ ENERGOOSZCZĘDNY OKIEN

Najnowsze trendy w budownictwie energooszczędnym spowodowały, że normą są okna, w których wartość Uw wynosi mniej niż 0,7 W /(m2K). Musimy jednak pamiętać i tym samym edukować nasz sektor – zarówno wykonawców jak i Klientów końcowych, że produkt o najwyższej jakości, nie będzie spełniał oczekiwanych parametrów w momencie nieprawidłowej instalacji czy zignorowaniu sugerowanych przez producentów produktów komplementarnych.

Piana firmy Selena energy2020

Piana firmy Selena energy2020

W przypadku poprawnego systemu warstwowego, istotą będzie odpowiednie połączenie okna z murem, na które składać się będą trzy warstwy: zewnętrzna, środkowa i wewnętrzna. Pierwsza – zewnętrza to taśma paraprzepuszczalna, której zadaniem jest ochrona łączenia przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, a także odprowadzenie wilgoci na zewnątrz. Niezwykle istotna, środkowa warstwa, to izolacja termiczna i akustyczna – piana poliuretanowa. Jeżeli zależy nam na wcześniej wspomnianym aspekcie energooszczędności, najlepiej użyć pierwszej dostępnej na rynku piany montażowej, która pozwala zredukować utratę ciepła nawet do 60% – TYTAN Energy 2020.

Warstwowy energooszczędny montaż okien 

Produkt skutecznie i trwale eliminuje mostki termiczne i idealnie nadaje się dla inwestorów i montażystów stolarki szukających profesjonalnych rozwiązań, gdzie istotne są bardzo wysokie parametry produktu, m.in. Uw 0,5 W /(m2k), a < 0,1 – współczynnik infiltracji powietrza, klasa 4 przepuszczalności powietrza oraz wyjątkowa wodoszczelność – E 1800. Dopełnieniem całości energooszczędnego systemu warstwowego, jest warstwa trzecia – taśma paroszczelna, która chroni przed wnikaniem pary wodnej, zbierającej się w pomieszczeniach. Dopiero tak kompletny sposób montażu, pozwala na stałe zachowanie wszystkich parametrów piany poliuretanowej TYTAN ENERGY 2020, a co za tym idzie korzystanie z walorów energooszczędnego montażu.

ETAPY MONTAŻU WARSTWOWEGO:

  • przygotowanie czystego i zagruntowanego otworu w murze, o powierzchni związanej i jednorodnej
  • instalacja taśmy paroszczelnej do wewnętrznej krawędzi ościeżnicy
  • instalacja taśmy paroprzepuszczalnej do zewnętrznej krawędzi ościeżnicy
    wstawienie okna
  • szczelne przyklejenie taśmy zewnętrznej do muru, a narożników ze szczególną uwagą
  • wypełnienie szczeliny między oknem na murem pianą TYTAN Energy 2020, od dołu do góry ościeżnicy
  • odcięcie ewentualnego nadmiaru piany, ale dopiero po jej rozprężeniu i
  • całkowitym wyschnięciu
  • szczelne przyklejenie taśmy wewnętrznej

Więcej informacji o produktach na stronie: www.tytan.pl