Pilkington rozpoczyna współpracę z MicroShade

Pilkington IGP Sp. z o.o., będąca częścią sektora architektonicznego NSG Group w Europie, rozpoczęła współpracę z duńską firmą MicroShade, producentem rozwiązań przeciwsłonecznych do szyb zespolonych. Połączenie to ma stanowić, nie tylko skuteczną osłonę przed promieniami słonecznymi, ale przede wszystkim poprawiać efektywność energetyczną budynku. Właśnie dlatego Pilkington rozpoczyna współpracę z MicroShade.

Technologia MicroShade to opatentowana membrana metalowa z perforacją wbudowana w przestrzeń międzyszybową szyby zespolonej. Niewidoczna membrana o grubości zaledwie 0,2 mm ustawiona jest pod kątem tak, aby zablokować bezpośrednie promieniowanie słoneczne padające na okno, jednocześnie nie ograniczając dopływu światła dziennego. Jak tłumaczą eksperci Pilkington IGP, dzięki temu w lecie przepuszczalność energii słonecznej do wnętrza zredukowana jest nawet o 92%, natomiast w miesiącach zimowych, gdy słońce jest znacznie niżej, membrana pozwala na przepuszczalność do 35% energii słonecznej. To pasywne rozwiązanie nie wymaga instalacji dodatkowych systemów sterujących i zasilających, co sprawia, że jest całkowicie bezawaryjne i bezobsługowe. Może być wykorzystywane zarówno na fasadach, jak i przeszkolonych powierzchniach.

Poszerzamy ofertę o linię innowacyjnych produktów Pilkington Insulight z membraną MicroShade, znacząco poprawiających bilans termiczny i energetyczny budynków, zarówno nowo powstających, jak i poddanych renowacji, a w szczególności nieruchomości komercyjnych mówi Michał Wąsowicz, Project i Export Manager w Pilkington IGP Sp. z o.o. Współpraca pomiędzy firmami obejmie produkcję szyb Pilkington Insulight z membraną MicroShade w krakowskim zakładzie Pilkington IGP Sp. z o.o. oraz dystrybucję w 14 europejskich krajach, m.in. w Szwecji, Norwegii i Danii.

 

Więcej informacji na: http://www.pilkington.com/pl-pl/pl